Petr Mucha

mail: mail@petrmucha.cz
www.petrmucha.cz

———————————————————-

Po absolvování střední grafické školy jsem se víc než deset let živil grafickým designem. Tato profese mě postupně přes práce v tiskárnách, reklamních agenturách, grafických studií a různých marketingových oddělení přivedla k práci s 3D programy pro herní průmysl. V průběhu let jsem si nicméně začal uvědomovat, že mě konzumní estetika, přestala naplňovat a tak jsem se jal objevovat pro mě zcela nový a nezmapovaný svět vizuálního umění.

V roce 2015 jsem tedy nastoupil na tuto dobrodružnou plavbu do neznáma na lodi jménem FaVU pod kapitánským velením profesora Gabriela. Nemohu říct, že bych tohoto rozhodnutí nikdy nelitoval. Ba naopak, často je to hnusná a nevděčná otročina. Přesto však stále pluji, obdivuji se nádheře nových obzorů a pevně doufám, že nebudu vysazen někde na pustém ostrově nebo šílený neskočím přes palubu.

I. ročník Volný autoportrét

I. ročník – Anatomická studie

II. ročník – Studie draperie

II. ročník – Atelierový plenér – Bastet: Pomník padlým kočkám